معماری – شماره ۲

اردی‌بهشت ۹۶ – شماره ۲ – پرونده: کتاب معماری

حتما شما هم روزهای اول دانشگاه را به خاطر دارید. همان روزهایی که خودکار و دفتر به دست به آتلیه آمدید و بعد احتمالا خوشحال شدید که نه دفتری خواهید داشت و نه کتابی برای این درست پنج واحدی می خوانید! بعدش هم احتمالا دانشجویان بسیاری را دیدید که کتابی نمی‌خوانند ولی نمره های خوبی در آتلیه می گیرند و یا برخی نیز همچون «ابلهان کتاب باز» به دنبال سوء استفاده از کتاب‌هایشان هستند.
امیدواریم که دست کم به جز سال های پایانی و به دور از هرگونه استرس دوباره برای کنکور، با خیالی آسوده‌تر به مطالعه پرداخته و به مرور با علایق واقعی خود آشنا شویم و در گستره‌ی عظیم و متنوع معماری به آن چه که می خواهیم دست پیدا کنیم. به همین منظور شاید «پیشنهاد اساتید» شما را به کتاب های بهتری رسانده و مسیرتان را هموارتر کند.
بگذریم. نمایشگاه کتاب نزدیک است و شاید برای تنوع هم که شده باشد گذرتان به آن جا بیفتد. اصلا چرا به نمایشگاه آمده‌ای؟ به جایش روی مبل گرم و نرم می نشستی و با فنجانی گرم از شکلات داغ به استقبال پیام های تلگرامی می رفتی. بعد اینستاگرامت را چک می کردی و بعد از چند وقت بی زمانی و بی مکانی به خودت می آیی… با صدها خبری که خوانده‌ای و هیچ یک را به خاطر نداری. به عصر انفجار اطلاعات خوش آمدی!

یادداشت های این شماره:

پیشنهاد اساتید

طراحان چگونه می اندیشند

هفت رمان

ابلهان کتاب باز

چهارشنبه چت

دریافت پی دی اف نشریه:

 

مطالعه آنلاین:

Posted in نشریه and tagged , , .