دریچه سوم: تغییرات پیش‌رو

تولد دریچه برای ما همچون قدم نهادن در مسیری بود که چندان از آینده‌ی آن اطلاعی نداشتیم؛ اما چالش‌ها و سختی‌های این مسیر پر پیچ و خم را به جان و دل خریدیم و هم‌اکنون که شماره‌ی دوم نشریه منتشر شده با خیالی آسوده‌تر فرصت آن را داریم تا با تکیه بر تجربه‌های پیشین به فکر اصلاحاتی بزرگ‌تر باشیم.

باعث افتخار دریچه‌ است که مخاطبین، همواره انتظارات بالاتری از این نشریه دارند و این موجب می‌شود تا به کیفیت کنونی اکتفا نکرده و برای ارتقای آن همیشه به ایده‌آل ترین حالت‌ها فکر کنیم. بنابراین با مشورت‌های متعدد و هم‌فکری، بر آن شدیم تا سه تغییر ساختاری را برای شماره‌ی سوم اعمال کنیم:

۱- مدون کردن نقشه‌راه:

تاکید بر نشریه بعنوان یک محصول صرف و عدم توجه به فرایند نائل شدن به آن، موجب بی‌توجهی به ساختار‌های قوام‌بخش می‌گردد؛ بنابراین آیین نامه، قدمی است در جهت توجه بیش‌تر به فرایند و مشخص سازی حوزه‌ی مسئولیت‌ افراد؛ چرا که شفاف‌سازی این ساختار، طبعا در پایان و تولد محصول نهایی تاثیرگذار است. هم‌اکنون دریچه، صاحب نسخه‌ای ابتدایی از آیین نامه‌ای است که همچون نقشه راهی ما را هدایت می‌کند و طبعا با انتشار هر شماره و انباشت تجربه‌ها، نقشه‌راهمان را هربار بهتر از قبل برنامه‌ریزی می‌کنیم.

۲- تغییرات ساختاری تحریریه:

برای ارتقای هر‌چه بیش‌تر محتویات مجله، ساختار تیم محتوایی را تغییر دادیم؛ قرار را بر آن گذاشتیم تا از شماره‌‌ی آتی از دانشجویان ارشد و صاحب نظر بعنوان دبیر علمی کمک گیریم و بصورت مستقیم جلسه‌ی هیئت نویسندگان را تشکیل دهیم تا تحریریه‌ای بزرگ‌تر را گرد آوریم.

۳- چشم‌انداز بلندمدت:

دریچه، نشریه‌ی انجمن علمی -نشریه‌ی تمام دانشجویان معماری دانشگاه تهران- است و این نگاه ما را بر آن می‌دارد تا در جهت ادامه‌ی حیات نشریه، از دانشجویان علاقه‌مند و جوان‌ دعوت کنیم تا با نگاه به تجربیات پیشین و با فکری نو و خلاقانه، به غنای هرچه بیش‌تر دریچه بپردازند. به‌همین جهت لازم به توضیح است که تغییرات کادر نشریه از شماره‌ی دوم تا سوم، با همین قصد و غرض در حال رخداد است.

امید که با این اصلاحات به آن‌چه که می‌خواهیم دست یابیم؛ دریچه برای بهتر شدن از تغییرات واهمه‌ای ندارد!

محمدفرید مصلح، مدیر مسئول سابق دریچه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *